image image

Cолона карамель і з чим її їдять?

Солона карамель – це один з найпопулярніших десертів після шоколаду.  Смачні торти, бісквіти, печиво, соуси, напої – усе це може містити солону карамель. Секрет надзвичайно простий – легкість у приготуванні та універсальність продуктів. Ще в дитинстві, купуючи льодяник на паличці у цирку чи смакуючи десерт від бабусі, можна було закохатися у її смак. 

Солону карамель можна готувати двома способами. Виділяють сухий та вологий.  

Сухий спосіб приготування

Приготування карамелі сухим способом складніше, адже готується вона без додавання води, тому цукор додають невеликими порціями. Він розчиняється повільно, але саме такий спосіб використовують професійні кондитери, коли готують торти на замовлення. Цікаво, що сіль додають для того, щоб розкрити смак карамелі. А ще важливо знати, що секретним інгредієнтом у приготуванні є солоне вершкове масло. Якщо під рукою такого немає, можна додати морську сіль, проте з нею смак солоної карамелі буде не таким тонким.

Вологий спосіб приготування

Вологим способом готують солону карамель аматори, адже приготування займає менше часу, ніж, коли готуєш сухим способом. Солона карамель смачна як вологим, так і сухим способом приготування. 

Торт із солоною карамеллю на замовлення

 Застосування солоної карамелі

Солону карамель використовують для приготування тортів, начинки капкейків, як соус для млинців, як самостійний десерт, додають у каву,  також нею можна начиняти тарталетки, часто солону карамель можна зустріти у шоколаді чи морозиві. Для цікавого смаку та запаху у солону карамель можна додати корицю, лаванду чи ваніль.  

Цікаво про походження солоної карамелі

Солону карамель винайшов французький кондитер Анрі Ле Ру. Винахідник хотів зробити незвичайний торт на замовлення, довго експериментував з різними смаками,  інгредієнтами, згодом він згадав гордість свого краю – солону бретонську олію. У нього вийшло! Згодом, у 1977 році, світ побачила домашня солона карамель з горіхами фундука і мигдалю.

Слава про смачний десерт розлетілася по всіх усюдах. Вже легко можна було замовити торт та відчути солоний післясмак. Майстрині додавали її у смачні торти на день народження, використовували як начинку для печива, топпінгу для морозива та кави. Солона карамель почала з’являтися і в цукерках.

Солона карамель вдома готується надто швидко і легко. Її аромат буде ще довго літати по вашій кухні.

Поради

  • Густину солоної карамелі можна регулювати за допомогою кількості та жирності вершків. 
  • Рідка солона карамель смакує до морозива чи кави, а з густої ви можете зробити цукерки дитинства – іриски.
  • Якість цукру впливає на смак готової солоної карамелі.
  • Для прошарку мусових тортів і застосуванні карамелі в якості глазурі необхідно додати желатин.
  • Занадто темна карамель має гіркий смак.
  • Вершки мають бути якісні, з високою жирністю, від 30% і добре переносити нагрівання. Можна використати і менш жирні вершки, але це вплине на смак, карамель буде мати не такий виражений вершковий смак.
  • Карамель зберігають у холодильнику протягом місяця!
  • Замініть частину цукру на глюкозний сироп, карамель не буде кристалізуватися і матиме довший термін придатності.

Буду рада завжди допомогти та приготувати торт на замовлення. У нас можна замовити торт у Львові, де буде домашня солона карамель. Переконана, що ви залишитесь задоволеними!   

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *