image image

5 продуктів, на яких можуть економити кондитери

“Ми те, що ми їмо” – це важливо пам’ятати при виборі страв, продуктів харчування і звісно смаколиків, а тим паче тортів. Адже сьогодні є безліч хитрощів, на які вдаються виробники аби імітувати смак кінцевого виробу і мова йде не лише про масове виробництво, а й про малий бізнес.
Я розповім про продукти на яких можуть економити кондитери, в тому числі ті що роблять торт на замовлення, замінюючи їх дешевими аналогами.

1. Масло

Не секрет, що перше місце в рейтингу займає масло. Воно є одним із самих дорогих складників торта. Звичайно, його часто замінюють маргарином: як для випікання коржів, так і в кремі. Із досвіду можу сказати, торт на маргарині не лише на смак відрізняється, але й на вигляд на багато гірше, ніж на маслі.
Чому так роблять? Хороше масло на сьогоднішній день коштує мінімум 200 грн/кг, а маргарин від 30 грн/кг. А якщо купувати оптом, то взагалі дешево. Тут згадайте торти із магазину і головний принцип великого бізнесу: вкласти по-менше, отримати по-більше.

2. Шоколад

Шоколадна глазур | Блог | Торт на замовлення

Друге, на чому можуть економити кондитери – це шоколад. Якісний смачний шоколад коштує від 350 грн/кг. Замінником тут є кондитерська глазур. Дешеві варіанти іноді бувають із присмаком мила чи пластиліну. Зверніть на це увагу, коли куштуєте дешевий торт. Шоколадна глазур, яка “мріє” стати шоколадом коштує від 40 грн/кг.

3. Вершки

Економити можуть ще на одному молочному продукті – на вершках. Замінюючі натуральні вершки з вмістом жиру від 33% (ціна від 150 грн/л), на дешевший рослинний аналог (ціна від 60 грн/л). Також можуть використовувати штучні збиті вершки із спрею – на смак норм, час витрачати не треба, але по вартості не знаю, не порівнювала.

4. Яйця

Меланж | Блог | Торт на замовленняЧетверте місце – кондитери можуть замість яєць використовувати меланж – суміш білка та жовтка розбитих яєць. Ціна такого “компонента” вдвічі, а той втричі нижча за вартість якісного яйця. Бій яєць можна придбати на базарі (я завжди думала, для чого таке купляють), або великі виробники домовляються із птахофабриками, де вимоги до чистоти та якості (яйця можуть бути і тухлими) ще ніжчі.

5.Суміші

Завершує нашу п’ятірку продукт масового виробництва. Собівартість торта легко можна знизити, використовуючи готові суміші для тіста та крему, що часто і роблять при масових виробництвах (сподіваюсь, ви на мали справу з домашніми кондитерами, що використовують суміші, інакше який сенс замовляти торти такої якості?). Тут, як говорилось в усім відомій рекламі “Просто добавь воды”. З супер-сумішами приготувати торт зовсім просто! Вміст пакету плюс вода з під крану і маємо “чудове” тісто для бісквіта чи “смачний” заварний крем. Смачного 

Написавши цю статтю, я не хотіла нікого налякати чи образити – кожен вирішує сам, якої якості продукти споживати і як відноситися до здоров’я (свого та своїх рідних чи знайомих, або клієнтів). Але часто буває так, що нам підсовують не те, на що ми сподіваємось. Тому будьте пильні, та задавайте питання (тепер ви знаєте які) кондитеру та читайте склад продукту на етикетках в магазинах.
Я зі свого боку завжди готова зробити торт на замовлення за найвищими вимогами відповідно до рецепту із накращих свіжих продуктів для вашого задоволення. Адже мені важливо, щоб наступного разу ви знову звернулися до мене за смачненьким тортиком чи тістечками 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *