image image

19.12.2018

Гарячі точки в духовці: як знайти та використати

Люблю випічку, люблю процес приготування, а ще більше – результат. Тому дуже прикро, коли все починається добре – інгредієнти на місці, тісто вдалося, час розписано… а в результаті підводить духовка – підгоріле печиво, або навпаки рихлий знизу пиріг, а то і 2 в 1 – частина дека чорна, частина – сира, і пиріг піднявся наполовину.

Було у вас таке? Гірке розчарування, і причина – «гарячі точки» духовки. Але не варто впадати у відчай, спробуємо зробити цю неприємність корисною для себе.

Розберемося що ж це таке…

Ваша духовка не ідеальна?

Ваша духовка не ідеальна | Блог Наталі

Сучасні кухонні печі обладнані багатьма функціями – від таймера до самоочищення, і здатні в лічені хвилини розігріватися до високих температур. Випічка зазвичай готується при середніх температурах, але коли ви встановлюєте «помірні» 180 градусів – це, на жаль, не означає що вся піч прогріта рівномірно до 180 градусів

Більш гаряче повітря накопичується по краях: вгорі, внизу (між іншим, внизу температура завжди вище, навіть якщо нагрівальний елемент знаходиться зверху) і біля стінок – це і є гарячі точки.

Оптимальний варіант – випікати один корж якомога ближче до центру духовки, де він буде прогріватися рівномірно. Але це невихід. Я часто готую багатошарові торти та ставлю 2 деки поруч або один над одним, в результаті краї і низ часто бувають пересушеним або підгорілими.

Не можна точно сказати де знаходяться гарячі точки в конкретній духовці, і наскільки температура в них вище ніж в центрі. Це індивідуально для кожної печі, але перевіряється простим способом.

Шукаємо гарячі точки

Для цього знадобиться нарізний батон. Розкладіть хліб на листи та встановіть на тому рівні, на якому частіше готуєте. Розігрійте духовку до 180 градусів. Хвилин через 15-20, коли центральний шматочок зарум’яниться – вимикайте духовку і виймайте деко. Ступінь запеченості і положення скибочок вкаже на гарячі точки.

Замість хліба використовують також кондитерську кокосову стружку, яка нагріваючись швидко стає коричневою. Думаю, батон все ж дешевше та економніше, а в підсумку вийдуть сухарики, які потім стануть в нагоді.

Шукаємо гарячі точки | Блог Наталі

Беремо на озброєння

Інформацію про гарячі точки вашої духовки використайте на практиці. Якщо печиво виходило пересушеним – перемістіть деко з ним вище, а вниз можна поставити пироги, у яких низ часто здається пухким і сирим. Випічку на заквасці, яку складно зарум’янити, розміщуйте ближче до нагрівального елементу.

Що б коржі сходили та пропікалися рівномірно – поставте їх якомога ближче до центру духовки, один над іншим, залишивши проміжок між ними не менше 10 см, щоб не заважати циркулювати гарячому повітрю.

Це ще не все! Коли коржі будуть наполовину готові – поміняйте їх місцями, нижній перемістіть наверх, і навпаки. І розверніть форми на 180 градусів, щоб край, який знаходиться ближче – тепер опинився біля задньої стінки духовки.

Підіб’ємо підсумки:

  • коли ставите тісто випікатися, не забувайте про гарячі точки вгорі, внизу і з боків духовки, в яких вона розігрівається сильніше
  • намагайтеся розміщувати форму для випічки ближче до центру, там температура розподіляється максимально рівномірно
  • якщо випікаєте кілька листів – не розміщуйте їх поруч на одному рівні – краї будуть близько до гарячих стінок
  • розташуйте деки на різних рівнях, і коли випічка буде наполовину готова, поміняйте їх місцями і розверніть на 180 градусів

Ще кілька простих і перевірених практикою лайфхаків для різних духовок від Наталі:

  • Якщо верх горить, а низ сирий – потрібно накрити випічку фольгою або пергаментом і поставити деко нижче. Така проблема зустрічається в старих електро духовках, де нагрівальний елемент знаходиться зверху.
  • Якщо навпаки низ горить, а зверху тісто сире – потрібно підняти випічку вище, а вниз поставити деко з сіллю. Ця проблема є типовою для багатьох газових духовок

Сподіваюся ці поради будуть корисними, і духовка буде для вас другом і помічником. А якщо все-таки пиріг пригорів – не турбуйтеся – заходьте на home-tort.com і обирайте смачні торти на замовлення у Львові. Бажаю успіхів, готуйте і їжте із задоволенням

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *