Десерт – завершаюча страва на столі, яка залишає приємний післясмак про незабутній вечір… Сьогодні поговоримо з вами про найвідоміші світові десерти різних країн та дізнаємося, завдяки чому вони здобули таку популярність. Розпочинаємо гастрономічний тур!
12.10.2020
ТОП-10 світових десертів
Тірамісу (Італія)
Один з найвідоміших десертів світу – це тірамісу. Десерт виник у сонячній Італії приблизно у 17 ст. Готують його на основі сиру маскарпоне та печива савоярді з кавовим просоченням, щедро посипаючи какао. З італійської “тірамісу” означає (tiramisù — «підніми мене»), й не дивно, адже ніжнішого десерту годі й шукати.
Крем-брюле (Франція)
Еклери, меренга, крокембуш, макарон, бланманже… Так, як люблять французи солодке, мабуть, не любить ніхто. Взагалі французи задають кондитерські тренди і їх десерти відомі у всьому світі. Ось і крем-брюле із заварного крему, з запеченою карамельною скоринкою, мало кого залишить байдужим. Він подається холодним чи охолодженим, тому часто його відносять до підвиду морозива. Говорять, що він виник у 17 ст. в Трініті-коледжі. З французької “крем-брюле” означає (crème brûlée — «обпалені вершки»).
Віденський струдель (Австрія)
Неймовірно ніжний та смачний Віденський штрудель. Ідеальне поєднання тонкого витяжного тіста та великої кількості начинки. Традиційний виріб з тіста австрійської кухні, у тісті або немає зовсім, або дуже мало цукру. Подають цей десерт з морозивом та щедро посипають цукровою пудрою, можуть ще прикрасити м’ятою. Начинкою слугують найчастіше яблука, рідше – вишні, насіння маку, сир. Також готують несолодкі штруделі: овочевими, грибними, рибними чи м’ясними начинками. З німецької мови слово “струдель” означає (Strudel [ˈʃtʁuːdəl]; також завиванець, маківник).
Мигдальне печиво (Китай)
Печиво прийшло до нас з Китаю, а популярне стало у всьому світі. Американці, наприклад, часто заходять у китайський ресторан, щоб придбати пачечку смачного десерту. Іноді печиво продається, як комплімент до основної страви. Люди часто плутають мигдальне печиво з печивом з передбаченням, яке теж прийшло до нас із Китаю. Мигдальне печиво набагато смачніше, а якщо ви будете запивати його молоком, то кращого сніданку не знайти.
Макаронс (Франція)
Ось і ще один француз у підбірці! У якій кав’ярні зараз не можна купити макаронси? Воно й не дивно, це легке хрустке печиво з ніжною кремовою начинкою здатне змусити забути вас про все на світі! Через багато тонкощей та нюансів у приготуванні, макаронси відносять до розряду “складної випічки”. Це маленьке кругле печиво навіть досвідчені кондитери називають “капризним”. Для того, щоб спробувати справжні макаронс не купуйте їх у супермаркетах, краще йдіть у кав’ярню, або купіть макаронс на замовлення. Мало калорій, привабливий зовнішній вигляд, ніжний крем на будь-який смак та невагомість – усе це макаронс!
Чурос (Іспанія)
Десерт з’явився в Іспанії, проте у наш час його можна зустріти майже в усіх куточках світу. Чурос – палички з м’якого тіста, на зрізі дуже схожі на зірку. Їх готують з пшеничного борошна. Найкраще насолоджуватися ним восени чи взимку, коли смак тіста особливо приємно смакує.
Брауні (США)
За останніх декілька років брауні став справжнім бумом серед господинь, секрет цього десерту передбачуваний – легкий та невибагливий у приготуванні, доступні продукти, і це безумовно дуже смачно. Світська левиця Берта Палмер замовила кондитерові Palmer House Hotel десерт, відповідний для відвідувачок Всесвітньої виставки в Чикаго 1893 року: невеликого розміру і схожий на солодкий пиріг, але при цьому зручний для поїдання з коробок. Оригінальні брауні містили волоські горіхи і абрикосову глазур, їх досі готують в готелі за оригінальним рецептом.
Еклери (Франція)
Ще один француз! До того ж з багатою історією. Еклери і у нас полюбляють, щоправда тут їх називають заварними тістечками. Пам’ятаєте, ті самі з вершковим кремом або згущеним молоком? Еклер у Франції називали “блискавкою” і він відомий ще з часів Катерини Медичі. Рецепт заварного тіста для еклерів придумав хлопець на ім’я Карем, який захоплювався кулінарією та працював у кондитерській. Найкраще еклери смакують з гарячими напоями, але це вже питання вподобань.
Тарт Баноффі (Англія)
Англійці дуже полюбляють десерти з пісочного тіста. А сам баноффі став реваншем розгніваних англійців перед американським пирогом з кавовою ірискою від Блума. 1974 року у англійському ресторані “Голодний монах” двійко кухарів вигадали рецепт баннофі з пісочного тіста, банану, карамелі (або згущеного молока) та збитих вершків. До 1997 року цей рецепт знаходився під сімома замками, адже швидко полюбився відвідувачам і приносив неабиякі прибутки. І ось коли 1997 року Яна Даудинга змучили всі здогадки і намагання приготувати цей десерт, він нарешті видав свій рецепт!
Пахлава (Туреччина)
Світовий десерт, який пов’язують з Туреччиною. Для приготування використовують тісто філо, яке є доволі складним у приготуванні, адже швидко висихає. Між слоями тіста виливають сироп і розтоплене масло. Сироп готують з меду, цукру, лимонного соку та апельсинової цедри. Прикрашають горіхами та фісташками.
Замовити торт у Львові чи відтворити світовий десерт з нами легко! Завжди буду рада допомогти вам поринути у культуру іншої країни. Смачний десерт, улюблений напій, заплющені очі, і ви вже на іншому куточку планети:)