Скільки всього вже написано в Інтернеті про торті Наполеон: і статті і фото і відео, але інтерес до цього десерту ніколи не вщухне, адже це один з найулюбленіших домашніх тортів в світі (або це мої фантазії). Загалом я теж вирішила описати свій торт Наполеон, рецепт якого я також дізналася з мережі. Правда, він у мене вийшов не відразу і були моменти, про які ніде не пишуть. У цій статті я поділюся своїми спостереженнями і опишу рецепт Наполеона в моєму виконанні.
Торт Наполеон – особливості
Так як торт популярний у всьому світі, існує безліч різних рецептів як тіста так і крему для Наполеона. Тут все залежить від особистих вподобань, адже часто буває, що купив тортик і він такий смачненький, що вже не замислюєшся про фігуру і наливаєш другу чашку чаю. А буває, лише ложки вистачає, щоб зрозуміти, що щось не те. І справа не в свіжості.
Чесно кажучи, моєму чоловікові всі мої експерименти подобаються… принаймні він так говорить, але я розумію, що не завжди все вдавалося. В результаті методом спроб і помилок я прийшла до висновку, що щоб зробити ідеальний торт Наполеон, рецепт тіста і метод випікання коржів грають ключову роль. Я намагаюся випікати коржі дуже тонко. Для цього розкочую тісто завтовшки близько 1 мм. Тоді вони виходять ідеально хрусткі. На торт Наполеон вагою 2 кг необхідно 15 найтонших коржів.
Торт Наполеон – рецепт тіста
Склад (інгредієнти):
- Борошно – 300 г + ~ 50 г для підпилкі,
- Вершкове масло – 140 г,
- Яйце С1 – 1 шт,
- Холодна вода – 70 г,
- Оцет – 10 г,
- Сіль – 2 г.
Інструкція
У діжу міксера висипаємо просіяне борошно, солимо його, додаємо холодне вершкове масло і за допомогою К-насадки перемішуємо до дрібної крихти.
Злегка збиваємо яйце і додаємо до нього воду і оцет.
В масляно-борошняну суміш додаємо яєчну суміш. Швидко замішуємо еластичне тісто.
Поділяємо тісто на 8 частин, накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на 2-4 години, можна і на ніч. Якщо часу мало, відправляємо на 15-30 хвилин в морозилку.
Розігріваємо духовку до 180 ℃.
На підпорошеному борошном силіконовому килимку або пергаменті тонко розгортаємо тісто, вирізаємо за трафаретом, наколюємо виделкою і відправляємо в духовку.
Випікаємо кожен корж 10-15 хвилин до золотистого кольору. Обов’язково стежте щоб коржі не згоріли!
Торт Наполеон – рецепт крему
На другому місці за важливістю звичайно ж крем. Коли готові коржі для торта Наполеон, рецепт крему можна вибрати залежно від ваших уподобань.
Багато хто не знає, але торт Наполеон буває двох типів залежно від крему: «мокрий» і «сухий». І той і інший Наполеон рецепти кремів мають також варіанти. Далі я постараюся описати кожен окремо.
«Мокрий» торт Наполеон мені подобається більше, ніж “сухий”. Для нього я готую заварний крем або Перемащуємо сирим згущеним молоком. І так поїхали!
Торт Наполеон рецепт класичного заварного крему
Склад (інгредієнти):
- Молоко – 1 л,
- Цукор – 180 г,
- Яйця – 5 шт,
- Крохмаль – 100 г,
- Ванільний цукор – 3 пакетика (по 16 г).
Інструкція
Молоко виливаємо в каструлю, додаємо ванільний цукор, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
В окремій мисці злегка збиваємо яйця з цукром і додаємо крохмаль і перемішуємо.
Тонкою цівкою вливаємо гаряче молоко в яйця і швидко перемішуємо, отриману суміш переливаємо назад в каструлю і продовжуємо варити на повільному вогні до загущення, постійно помішуючи.
Переливаємо гарячий крем в миску, накриваємо харчовою плівкою в контакт і відправляємо на 3-4 години в холодильник або на 1,5-2 години в морозилку до повного охолодження.
Холодний крем збиваємо міксером до однорідної гладкої консистенції.
Кілька слів про “сухий” Наполеон та рецепт масляного крему
Для «сухого» торта Наполеон готують масляний крем. Але мені більше подобається масляний крем з додаванням заварного. Любителям більш солодкого варіанту припаде до душі масляний крем з додаванням згущеного молока. Якщо ви не можете визначитися, то з’єднайте заварний крем зі згущеним молоком і вийде не менш смачний крем.
Рецепт масляно-заварного крему
Склад (інгредієнти):
- Молоко – 1 л,
- Цукор – 260 г,
- Яйця – 5 шт,
- Крохмаль – 100 г,
- Ванільний цукор – 3 пакетика (по 16 г),
- Вершкове масло – 300 г.
Інструкція
Робимо все те саме, що і для простого заварного крему, лише після останнього пункту “Холодний крем збиваємо міксером до однорідної гладкої консистенції” додаємо ще два:
- Добре збиваємо м’яке вершкове масло.
- По одній столовій ложці додаємо заварний крем і збиваємо до гладкої консистенції.
Рецепт Наполеона: збираємо торт
Перший корж фіксуємо кремом на підставці, встановлюємо розсувне кільце. На перший корж викладаємо кілька столових ложок крему і розподіляємо його по всій поверхні рівномірно. Зверху викладаємо другий корж, трохи придавлюємо і повторюємо процедуру.
Коли у нас торт Наполеон повністю зібраний, з середини проводимо по краю форми ножем і на 0,5-1 см робимо зазор між тортом і формою. Накриваємо торт харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на 6-8 годин або на ніч.
З обрізків коржів робимо крихту за допомогою качалки або блендера. Посипаємо торт з усіх боків крихтою і відправляємо торт ще на 30 хв в холодильник.
Все, можемо заварювати чай – торт готовий!
Поради від Наталі
- Тісто потрібно місити дуже швидко, і якщо не враховувати пропорції продуктів, то працювати з ним далі буде важко.
- Якщо ви не маєте такого міксера-помічника, як у мене і будете замішувати тісто вручну, тоді на стіл висипаємо просіяне борошно, солимо, додаємо холодне вершкове масло і починаємо швидко рубати довгим ножем до дрібної крихти. Посередині робимо поглиблення, виливаємо яєчну суміш і швидко замішуємо еластичне тісто. Воно може трохи липнути до рук, але не додавайте більше борошна – тісто загусне в холодильнику.
- Тісто потрібно розгортати дуже-дуже тонко. Якщо його неправильно замісити, то потім буде дуже важко витончити корж.
- Весь час стежте за коржами в духовці! Так як вони дуже тонкі, потрібно вгледіти золоту середину їх готовності. Якщо коржі дістати трохи раніше, смак торта виходить не такий хрусткий і ароматний і є відчуття, що їси сире тісто. Але якщо перетримати корж хоча б на 1-2 хвилини, він стає пересушеним або взагалі підгорає. В результаті ваш Наполеон отримає гіркуватий присмак.
- Якщо любите дуже солодкий Наполеон, то до даного заварному крему додайте 1 банку сирої або вареної згущенки.
- Насправді з кремом не так все просто. Від його консистенції залежить як смак, так і ступінь просочення коржів. Занадто густий крем не просочить коржі і буде відчуття, що крем окремо – коржі окремо. Занадто рідкий витече і торт буде занадто сухим.
- Коли будете робити масляно-заварний крем, дістаньте заварний крем з холодильника за 30-40 хвилин до збивання, щоб він встиг «зігрітися» і не розшарувався через різницю температур. Якщо таке вже трапилось, то візьміть невелику частину крему, трохи нагрійте, поверніть назад до основної частини і збийте на високій швидкості міксера до однорідної маси.
- Можете замінити частину борошна для коржів на какао порошок і отримати шоколадні коржі. В заварному кремі частину крохмалю можна замінити на какао порошок або в готовий крем додати розтоплений шоколад.
- У прошарок торта можна додати кислі ягоди: малину або вишню.
- Масло можна замінити на збиті вершки. Поєднувати з заварним кремом потрібно силіконової лопаткою. Також до крему можна додати вершковий сир. Експериментуйте!
Торт Наполеон від home-tort.com
Це ще не всі нюанси, з якими стикаються господині, коли вирішують приготувати торт Наполеон, рецепт якого здається на перший погляд дуже простим. Після пари невдач багато хто кидає цю справу і обирають готовий (покупний) варіант. Так що все в ваших руках: виберіть для торта Наполеон рецепт, відповідний вашим смакам, пробуйте пекти, діліться досвідом, а як будуть питання, пишіть сюди! Буду готова вам допомогти інформацією. Ну, а якщо не вийде, або захочете заощадити час і сили, буду рада вам спекти торт Наполеон на замовлення!