image image

Без методу спроб та помилок: секрети пишного бісквіта

Новачки та досвідчені кондитери знають секрет смачних ідеальних тортів… Це повітряний бісквітний корж!

Навіть найпростіші десерти з бісквіту завжди виходять апетитними. При цьому універсальна основа не вимагає особливих продуктів, технологій та умов зберігання. Коржі можна заготовити про запас та спокійно тримати в холодильнику.

А далі – міняй просочення та прошарки, експериментуй з кремом, прикрашай шоколадом, горіхами, зефіром й насолоджуйся результатом!

Звичайно, можна не морочитися та відразу вибрати святкові торти на замовлення від Наталі. Але, якщо є бажання та натхнення займатися випічкою, запам’ятовуйте, як зробити повітряний бісквіт БЕЗ методу спроб та помилок. 😉

Чистий посуд

Чистий посуд | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

Миска повинна бути чиста, суха, в ідеалі – металева. Лопатку для перемішування та вінчик міксера так само витираємо насухо. Якщо на інструмент або в посуд потрапить хоч крапелька олії – повітряної суміші нам не бачити.

Свіжі, добре збиті яйця

свіжі яйця | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

Кондитери часто сперечаються, якими мають бути яйця для збивання – охолодженими або кімнатної температури. Я скажу так: вони повинні бути свіжими! Але краще заздалегідь дістати їх з холодильника.

Якщо відокремлювати білки від жовтків, в першу чергу, збиваємо жовтки з частиною цукру, потім – білки та цукор, що залишився.

Яйця відмінної якості, а міксер – високої потужності? Тоді можна не відокремлювати.

Збиваємо відповідально! При збиванні молекули білку розгортаються та закріплюються на бульбашках повітря. А потім разом з повітрям згортаються, утримуючи повітряну структуру протягом деякого часу. Погано збиваємо білки – вони не так довго тримають структуру, й корж, потрапляючи з духовки в кімнатну температуру, швидко осідає.

Отже чекаємо поки з’явитися біла пишна піна, та пам’ятаємо: бісквіт на 50% складається з повітря, тому основна причина плаского коржа – погано збиті яйця.

Цукор

Цукор | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

У білки цукор вводимо, коли вони збільшаться в об’ємі та загуснуть. Грудочок бути не повинно. Збиваємо до однорідної маси.

Правильне борошно

Борошно | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

Навіть ідеально збиті яйця можна зіпсувати борошном. Перша помилка – його кількість. Якщо в рецепті пишуть «стакан» потрібно точно знати, скільки грам мається на увазі!

Друга помилка – борошно не просіяне. Справа навіть не в його чистоті. Просіяне 2-3 рази борошно добре насичується киснем. Це ще один «плюс» до стійкої легкості бісквіта.

Додаємо крохмаль або какао? Просіюємо все разом.

Відокремлюємо жовтки від білків? Вводимо борошно до жовтків частинами. Пишну білкову масу додаємо в кінці в 3-4 етапи.

Розмішуємо ТІЛЬКИ лопаткою. Акуратно та не надто інтенсивно. Інакше повітря вивітриться, корж опаде та красивий торт на день народження не вийде.

Тісто не повинно стояти ні хвилини! Так воно втрачає легкість. Розігріваємо духовку, змащуємо та застилаємо форму ЗАЗДАЛЕГІДЬ. Змащену форму краще присипати борошном. Тісту буде за що «чіплятися», коли воно сходить.

Хочемо отримати рівний корж без купола – накриваємо форму фольгою.

Дбайливе поводження та оптимальна температура випікання

Випікання | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

Духовку розігріваємо до температури 160-190 градусів. Форму ставимо дбайливо, не трясемо. Дверцятами не грюкаємо.

Бісквітне тісто дуже не любить протягів. Тому перші 20 хвилин випікання ні при яких обставинах не відкриваємо духовку. Інакше, все опаде!

А ще можна орієнтуватися на запах. Як тільки відчули аромат випічки – можна відкривати. Раніше – ні-ні.

Перевіряємо готовність сухою дерев’яною шпажкою. Якщо вона виходить сухою – бісквіт готовий.

Відразу з духовки не дістаємо. Чекаємо «теплого» стану, потім охолоджуємо на решітці.

Щоб бісквіт не розсипався, обертаємо корж харчовою плівкою та прибираємо на кілька годин в холодильник.

Випікання | Секрети пишного бісквіта | Блог | Торт на замовлення

Перед тим, як розрізати бісквіт на коржі гострим ножем або ліскою, залишаємо його на столі. Нехай нагріється до кімнатної температури.

Ось такі вони – маленькі секрети дуже пишного бісквіта. Зберігайте, запам’ятовуйте, відточуйте майстерність.

А хочете просто зараз купити торт у Львові – замовляйте у Наталі! Я із задоволенням втілю в реальність ваші смачні фантазії! Бісквітні й не тільки 😉

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *