image image

Як правильно перерахувати рецепт на діаметр форми?

Питання як перерахувати рецепт на діаметр форми важливе не для кулінарів початківців, але і для професійних кондитерів. І якщо вже останні використовують складні математичні розрахунки, щоб в точності до міліграма визначити потрібні пропорції, то і вам не слід робити все «на око». Достатньо зайти на сайт home-tort.com.ua і або відразу замовити торт у Львові, або скористатися моїми порадами. Обидва варіанти – вірний шлях до смачного настрою.

Отже, якщо в рецепті прописана кількість інгредієнтів для форми діаметром 24 см, а ваша форма – 20 см і необхідно отримати коржі потрібної висоти. Доведеться згадати геометрію і формулу площі круга

S = πr2

Де π – незмінна і дорівнює 3,14;

а r – радіус вашої форми.

Обчислюємо площу форм для нашого приклада:

Для 24 см         S = 3, 14 * 122 = 452, 16 (округлюємо до 452)

Для 20 см         S = 3, 14 * 102 = 314

Для обчислення k – коефіцієнта потрібної пропорції ділимо ці цифри одна на одну.

k = 452/314 = 1, 44

Наша форма меньза за потрібну, тому кожен інгредієнт в рецепті ділимо на 1, 44. Наприклад, 250 г цукру / 1, 44 = 173, 6 м Округлюємо в більшу сторону і бачимо, що для форми діаметром 20 см, нам потрібно 174 г цукру.

А що ж робити з кількістю яєць, коли число виходить не ціле? Робимо так: 1, 3 яйця округлюємо в меншу сторону і отримуємо 1, а ось якщо в результаті обчислень отримали 1,6 яйця  – округлюємо в більшу сторону і отримуємо 2.

Таким самим чином можна перерахувати інгредієнти для форми більшого діаметру ніж в рецепті.

Якщо раптом формули вас трохи лякають, зробіть розрахунок ще більш спрощеним способом.

Відкривайте онлайн-калькулятор площі кола, наприклад цей обчислює площу через радіус. Існує обчислення і через діаметр – суть від цього не змінюється. Далі – вбиваєте діаметр вашої форми (візьмемо все, як у прикладі вище) та форми з рецепту – і отримуєте площу кожної. Більшу площу ділите на меншу і отримуєте коефіцієнт співвідношення (k). Відповідно якщо ваша форма менша за розмірами вказаної в рецепті – зменшуєте кількість інгредієнту діленням його на коефіцієнт, в зворотному випадку –  збільшуєте шляхом множення.

У рецепті кругла форма, а нам потрібна квадратна

перерахунок рецепту на діаметр форми | Блог Наталі

Щоб перерахувати кількість інгредієнтів з рецепта для круглої форми на форму квадратну або прямокутну, нам знову ж таки, потрібно вирахувати площу. Способи ті самі – користуємося онлайн-калькулятором або згадуємо формули.

S = a2, де a – сторона квадрата

S = ab, де a і b сторони прямокутника

Далі діємо так само як і у прикладі з круглими формами різного розміру – обчислюємо коефіцієнт і коригуємо кілкість продуктів за його допомогою.

Якщо ви маєте квадратні форми різного розміру, можна вирахувати яка з них зможе замінити аналогічну форму круглої форми. ВІдповідно кількість продуктів залишається без перерахунку тою самою що вказана в рецепті.

Наприклад, для форми діаметром 20 см ми вже площа знаємо – це 314 см. Використовуючи формулу S = a2, вираховуємо довжину сторони необхідної нам квадратної форми:

314 = x2

x = √314 = 17, 7 (округляємо до 18).

Висновок такий: круглу форму з діаметром 20 см ми можемо замінити на квадратну зі сторонами 18 см.

Маю велику надію, що все «розклала по поличках» і тепер ви точно знаеєте як правильно перерахувати рецепт на діаметр форми, або замінити круглу форму прямокутною.

Задавайте питання, діліться в коментарях своїми маленькими секретами і пам’ятайте: коли немає настрою, часу або мотивації завжди є смачний торт на замовлення Львів від Наталі.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *