image image

Ніжно-вершкове задоволення, або що ми не знали про чізкейк

Легкий сирний десерт на пісочному тісті з ягодами, карамеллю або шоколадом. З нотками лимонної цедри, ароматом ванілі і приємним кремово-молочним присмаком. Коли хочеться чогось особливого, ніжного і не надто солодкого – чізкейк на замовлення це ідеальний варіант. Ціна демократична, а от задоволення … Розкіш – не інакше.

Кожен шматочок просто тане в роті завдяки основному інгредієнту – м’якому вершковому сиру.

Історія чізкейку | Блог Наталі

Але так було не завжди.

Греки, римляни і сирні пироги

Найперші чизкейки готували з творогом і твердими сортами сиру. Правда, де саме народилася ідея десерту – до сих пір спірне питання. Одні джерела стверджують що перший чізкейк з’явився на Стародавньому Сході. Хрестоносці завезли ласощі в європейські країни, звідки чізкейк потрапив в Америку де став дуже популярним. Сучасним, модним і навіть трошки гламурним.

Є й ті, хто впевнений, що у чизкейка грецьке коріння. А його батьківщина – острів Самос. У VIII столітті до н.е. сирним десертом годували олімпійських атлетів. Холодний калорійний пиріг на основі збитого сиру, пшеничного борошна і меду, вважався відмінним джерелом сил і енергії. Пізніше десерт подавали гостям під час весільного застілля. За традицією – частування готувала наречена.

Коли Рим завоював Грецію, переможцю дісталися не тільки багатства і землі, а й кулінарні рецепти. У чизкейка з’явився впливовий шанувальник – Юлій Цезар. І з традиційного пирога, десерт з новою назвою Placenta (планета) перетворився на прикрасу святкових столів іменитих патриціїв.

Коріння чізкейку | Блог Наталі

Родом з США: класичний «Нью-Йорк» з печеної начинкою

Так з римськими колонізаторами рецепт чізкейку потрапив в Європу, де і сталися його головні метаморфози. У Нью-Йорку сирний десерт народився заново, завдяки винахідливому молочнику і дуже спритному власнику ресторану.

Почалася смачна історія класичного чізкейку «Нью-Йорк» в 1872 році. Молочник Вільям Лоуренс вирішив сам приготувати ніжний французький сир Neufchatel. Те що вийшло в результаті, було зовсім не схоже на оригінал, але мало абсолютно божественний смак. І вже в 1880 році новий вершковий сир, який отримав назву Philadelphia, надійшов у продаж під брендом Empire Company.

Далі – краще. Власник легендарного нью-йоркського ресторану Turf Арнольд Рубен, якось спробував в гостях домашній пиріг з твердого сиру і творогу. Блюдо настільки йому сподобалося, що він попросив господиню приготувати ще один пиріг, але з іншим основним інгредієнтом – вершковим сиром Philadelphia.

І диво сталося.

Чізкейк класичний «Нью-Йорк» | Блог Наталі

Чізкейк Рубена став візитною карткою Нью-Йорка. Його готували гарячим способом – запікали при невисокій температурі в духовці. Також змінили зовнішній вигляд пирога. Для низу використовували корж з тонкого бісквіта або пісочних крихт, змішаних з вершковим маслом. Верх заливали глазур’ю. Завдяки вершковому сиру структура десерту виходила дуже однорідною.

Десерт отримав свій особливий лиск і перетворився в улюбленця бродвейської богеми. Сама Елізабет Тейлор не раз заходила купити чізкейк в ресторани Turf або Lindy’s.

«Холодний» чізкейк з туманного Альбіону

Але деякі країни, на чолі з манірною Великобританією, залишилися вірні традиційному способу приготування сирного десерту без запікання. У наш час «холодний» чізкейк так і називається – класичний британський, а на вигляд нагадує сирно-творожне суфле. Основна складова, як і в «Нью-Йорку», вершковий сир. Яйця в рецепті не використовуються. Просто з’єднуються інгредієнти, потім додається желатин, і готова суміш відправляється на кілька годин в холодильник.

Сир для чізкейку – який використовувати?

Крім «Філадельфії» підійде «Рікотта» і «Маскарпоне». З більш доступних варіантів – вершковий сир «Ашан» 7.8%. Я не раз пекла дуже смачний чізкейк з домашнім жирним сиром.

Ось такий він, його величність чізкейк. Замовити у Львові цей ніжний десерт з дивовижною історією, ви завжди можете на home-tort.com.ua.

Хочете дізнатися більше про випічку і десерти? Діліться в коментарях, «хто» ваш улюбленець і я обов’язково про нього напишу!

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *