image image

10.08.2019

Парадоксально смачно: солодкі історії улюблених тортів

Медовик, Наполеон, Естерхазі, Шварцвальд … Як же смачно звучать назви наших улюблених тортів!

І за кожним з них криється своя дивовижна історія – красива, щедро просочена випадковостями та, місцями, шалено парадоксальна, що в черговий раз доводить – справжні шедеври не створюються по книгам. Вони народжуються в руках геніїв. І назавжди залишаються з нами.

У чому ж парадокс?

У меді і зухвалості! Так Так. Це основні інгредієнти, без яких торт Медовик не став би таким популярним. Які там торти на замовлення! До цього дня хрустіли б ми сухими медовими коржиками, будь один придворний кухар трішки уважніше. Але він не був. І величезне йому за це спасибі!

Але про все по порядку.

Як Медовик став модним і знаменитим

У XIX столітті на Русі кожен другий із задоволенням ласував медом. Тільки при дворі Олександра I він був найсуворішим табу, оскільки дружина імператора терпіти не могла все медове.

Одного разу до столу Єлизавети Олексіївни подали смачний торт, приготований кондитером-новачком. Ніжний і ароматний десерт просто танув у роті. Імператриця була в такому захваті, що викликала кухаря до себе і попросила розповісти, з чого він складається.

Весь двір ахнув, коли той повідав про медові коржі. Але імператриця зовсім не розсердилася. Навпаки. Кондитера нагородили, а його торт з тих пір став частим гостем на столах знаті і не тільки.

Чому новачок так вчинив? Версій багато. Одні думають, його просто не попередили про медову заборону. Інші натякають на зухвалість і відвагу кулінара. Як би там не було, але пазл склався і у нас з’явився торт Медівник.

Торт медовик | Торт на замовлення

Воу, Бонапарт, легше!..

Торт Наполеон: рецепт | Торт на замовлення Львів

Парадокс номер два – це російська версія походження торта Наполеон. Кажуть, вперше його випекли не у Франції в честь полководця, а в Росії в знак перемоги над ним. З’їли, мовляв, ми вашого Бонапарта і чаєм запили.

А ще був Клавдій Гелі – французький пекар. У 1645 році він придумав багатошарову випічку Neapolitano. Що перекладається, як «тисячошаровик» Скільки коржів, стільки версій. Головне, що вони не заважають насолоджуватися приголомшливим смаком десерту.

Торт – міністр

Знаменитим робить торт не кондитер, а той, хто його їсть! Знову ж таки, парадоксально, але факт, коли мова йде про меренгово-горіховий десерт з впізнаваною павутинкою з шоколаду.

Шляхетний торт Естерхазі! Перший раз його подали на стіл міністра закордонних справ Австро-Угорської монархії – Пала Антала Естерхазі, який служив в 1848-1849 роках. Спік торт невідомий кондитер до дня народження міністерського сина.

Кондитер невідомий, міністр навпаки. Ось торт і назвали на честь Естерхазі. Може і нечесно. Але звучить красиво. Як раз під стать вишуканому смаку десерту.

Торт Естерхазі | Торт на замовлення Львів

Темні історії Чорного лісу

Торт Чорний ліс | Торт на замовлення

Якщо кондитер з самого ранку тягнеться за пляшкою, значить, йому замовили торт Шварцвальд, або Чорний ліс! Що в пляшці? Залежить від замовника. Якщо потрібні дитячі торти на день народження – там вишневий сік. Клієнт дорослий? Значить, для торта використовують міцний напій з чорної черешні – Кіршвассер.

Історія створення торта оповита таємницею. Одні кажуть, його назвали в честь непрохідних лісів Шварцвальда, де торт був уперше приготовлений в 1930-х роках. Інші стверджують, що торт отримав назву на честь міцного напою, популярного в Німеччині.

Треті впевнені – десерт так назвали в знак традицій. У глибинках Шварцвальда до сих пір у свята можна зустріти дівчат в національних нарядах – чорних спідницях, білих блузах з пишними рукавами і капелюшках з червоними кульками. Ну в точно, як шоколадні тортики з вершками і вишнями!

Але є і більш правдива версія. Автор Чорного лісу – кондитер Йозеф Келлер з Шварцвальда.

Як би там не було – торт чудово виглядає і неймовірно смачний! І нам цього цілком достатньо.

Ось такі вони – солодкі історії наших улюблених десертів.

Нагнали апетит? Супер! Ви знаєте, де брати кращі торти на замовлення. Львів – чудове місто, де ціни просто відмінні! Телефонуйте, пишіть – спечемо свою солодку історію з тим смаком, який вам до душі!

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *